
Ques:- The cost of Type 1 rice is Rs. 15 per kg and Type 2 rice is Rs. 20 per kg. if both Type I and Type 2 are mixed in the ratio of 2 : 3, then the price per kg of the mixed variety of rice is
A. Rs. 18
B. Rs. 18.50
C. Rs. 19
D. Rs. 19.50
Ques:- If m, n, o, p and q are integers, then m(n + o) (p β q) must be even when which of the following is even?
A. m
B. n
C. m + n
D. n + p
Customer Reviews
John Doe
XYZ Pvt Ltd
March 6, 2025
β
β
β
β
β
Excellent service! Highly recommended for professional work.
Jane Smith
ABC Corp
March 5, 2025
β
β
β
β
β
Great service, but there is room for improvement.
Robert Brown
Tech Solutions
March 4, 2025
β
β
β
β
β
Outstanding experience! Will definitely use again.